Neşe Doluyor İnsan: 23 Nisan’da Mahallesini Bayraklarla Donatan Terzi Salih Yazgan ile Tanışın!

Marmaris 105. Sokak’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, terzi Salih Yazgan’ın sayesinde bir başka kutlanıyor. 4 yıl önce “Bu en büyük bayram” deyip tek başına sokağı süsleyen Salih Yazgan’a artık tüm mahalle yardım ediyor. Çocuklar unutulmaz bir gün geçiriyor.

Haydi gelin ‘Bir yıl boyunca 23 Nisan’ı çocuklar gibi heyecanla bekliyorum’ diyen Salih Yazgan’ın yıllardır yaptığı bu organizasyona yakından bakalım…

Yazgan 4 yıldır mahallesini bayraklarla donatıyor…

Kemeraltı Mahallesi 105. Sokak’ta yaşayan vatandaşlar, sokakta hem evi hem de dükkanı bulunan 62 yaşındaki terzi Salih Yazgan’ın 4 yıl önce başlattığı uygulamayla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla sokağı Türk bayrağı, Atatürk posteri ve kırmızı beyaz balonlarla süslüyor.

Çocuklar için çeşitli eğlence programlarının da düzenlendiği sokaktaki etkinliğe, terzi Yazgan’ın çabasıyla bu yıl komşu sokaklar da dahil edildi.

Mahallede evi ve iş yeri bulunan vatandaşlar, 23 Nisan’a sayılı günler kala Yazgan’ın girişimleriyle sokakları, yüzlerce Türk bayrağı ve Atatürk posteriyle donattı.

Sokağın girişindeki bir binaya ise 6 kişinin yardımıyla dev Türk bayrağı asıldı.

Çocukların kendi elleriyle çizip boyadıkları ve üzerinde “23 Nisan Kutlu Olsun” yazılı bez afiş de sokaktaki yerini aldı.

Kutlamalar kapsamında mahalle sakinleri ve gönüllü vatandaşlar, 23 Nisan’da çocuklara ikram etmek üzere evlerinde yiyecekler hazırlayacak.

Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel de 105. Sokak’ın her yıl gerekli izinleri alarak hazırlandığını ve kendilerinin de seve seve izin verdiklerini söyledi.

‘Çocuklar gibiyim. 62 yaşındayım ama hep çocuk kalacağım galiba. Bir yıl boyunca 23 Nisan’ı çocuklar gibi heyecanla bekliyorum.’

‘Türkiye’nin tüm sokakları 23 Nisan’da bizimki gibi olsun.’

’23 Nisan en güzel bayram’

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu komşu sokaklara da taşıyan Salih Yazgan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 23 Nisan’ın en güzel bayram olduğunu, kutlamalara katılan çocukların büyüdüğünü, dolayısıyla sokaklara astıkları bayrakları da bu sene büyüttüklerini söyledi.